Informujemy, że z powodu przerwy urlopowej
od dnia 28.06.22 r. do dnia 20.07.22 r. Dział Wydawnictw IPZ będzie nieczynny.
Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom
|
![]() |
![]() |
Instytut Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do udziału w zajęciach terapeutyczno-rozwojowych dla osób uzależnionych od alkoholu, po ukończeniu terapii własnej, zajmujących się udzielaniem pomocy osobom uzależnionym – PRO. Warunek konieczny: uczestnicy muszą mieć ukończoną terapię własną uzależnienia od alkoholu i utrzymywać abstynencję co najmniej 2 lata.
Program realizowany będzie w formie stacjonarnej, podczas trzech czterodniowych sesji (I sesja: 28.07–31.07.br.; II sesja: 01.09–04.09.br.; III sesja: 28.09–01.10.br.) w Fundacji ETOH, ul. Mszczonowska 6, 02-254 Warszawa/dz. Wola.
Udział w programie jest bezpłatny i obejmuje: 101 godzin zajęć dydaktycznych, koszty noclegu i wyżywienia oraz koszty materiałów edukacyjnych.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!
Zgłoszenia w formie wypełnionego formularza prosimy przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Iwona Dziewulska, tel. 608 608 498
ZAPRASZAMY
Przegląd publikacji zagranicznych
Wybór - Jerzy Mellibruda
Tłumaczenie - Maksymilian Sielicki
Każdy z terminów zawiera całościowe szkolenie. Miejsce szkolenia - ośrodek szkoleniowy Fundacji ETOH w Warszawie, Mszczonowska 6. W szkoleniu mogą uczestniczyć terapeuci objęci szkoleniami w zakresie terapii uzależnień w STU-NARKO, STU i STUW. Uczestnictwo w szkoleniu będzie również udostępnione dla osób, które ukończyły analogiczne szkolenia w innych programach objętych akredytacją KBPN i PARPA.
Instytut Psychologii Zdrowia, ze środków otrzymanych z Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, pokrywa całość kosztów szkolenia (w tym koszty pobytu i wyżywienia w ośrodku szkoleniowym).
Uczestnicy szkolenia otrzymają skrypt IPZ „Psychoterapia osób z uzależnieniami behawioralnymi”, ankiety, opisy przypadków, konspekty zajęć.
ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA!!!
Prosimy o nadsyłanie wypełnionej ankiety na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Więcej...- już w ofercie naszej Księgarni
Trudno uwierzyć, że tyle mogło się zdarzyć dzięki jednemu człowiekowi: na lepsze zmieniło się życie setek tysięcy pojedynczych osób i rodzin, ale też całych grup i kategorii społecznych oraz zwykle bardzo opornych na zmianę instytucji, również państwowych. To są czasy bez bohaterów, ale z tej zasady wyłamał się – czy to możliwe? – psycholog. Zwołał innych ludzi, żeby dokonać radykalnych przekształceń w bodaj najbardziej ponurym wycinku rzeczywistości społecznej: w leczeniu alkoholików, pomocy dla ich żon i dzieci oraz dla ofiar przemocy domowej.
W ofercie naszej Księgarni również komplet 4 zakładek z cytatami prof. Jerzego Mellibrudy.
Szkolenie ma na celu pogłębianie praktycznych umiejętności pomocy psychologicznej. Ukończenie szkolenia oznacza uzyskanie certyfikatu specjalisty pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej.
Psychologicznej dla Par I
Celem Studium jest profesjonalne przygotowanie do pracy z parami - rozwijanie umiejętności i wiedzy niezbędnych w pracy z parami, praca własna dotycząca doświadczeń z byciem w związku (własne zasoby i ograniczenia), metody i techniki pracy, poznanie kluczowych obszarów związanych z pracą z parami.
SPPdP II to zaawansowane szkolenie z zakresu pracy z parami, przeznaczone dla osób, które ukończyły I stopień SPPdP oraz pracują z parami (ważnym elementem szkolenia jest superwizja pracy). Osoby, które przejdą pomyślnie przez proces certyfikacji i zdadzą egzamin, otrzymają Certyfikat Specjalisty w zakresie Pomocy Psychologicznej dla Par Instytutu Psychologii Zdrowia PTP.
Dyrektor Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 lipca 2006 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie uzależnień (Dz. U. nr 132, poz. 931) w zw. § 13 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie uzależnień (Dz. U. z 2019 r. poz. 766) oraz w zw. z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2021 r. poz. 2469) ogłasza nabór na egzamin końcowy w ramach szkolenia w dziedzinie uzależnień w zakresie instruktora terapii uzależnień i specjalisty psychoterapii uzależnień.
Część pisemna egzaminu końcowego odbędzie się dnia 17 września 2022 r. w Warszawie (dokładne miejsce, godzina i forma egzaminu zostaną podane w późniejszym terminie).
Część ustna egzaminu końcowego odbędzie się w dniach 10-11 grudnia 2022 r. w Warszawie lub w formie zdalnej (dokładne miejsce, godzina i forma egzaminu ustnego zostaną podane w późniejszym terminie).
Dyrektor Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie uzależnień (Dz. U. z 2019 r. poz. 766) oraz w zw. z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2021 r. poz. 2469) ogłasza nabór na egzamin końcowy w ramach szkolenia w dziedzinie uzależnień w zakresie instruktora terapii uzależnień i specjalisty psychoterapii uzależnień.
Część pisemna egzaminu końcowego odbędzie się dnia 24 września 2022 r., a część ustna w dniach 17-18 grudnia 2022 r. w Warszawie (dokładne miejsce, godzina i forma egzaminu zostaną podane w późniejszym terminie).
Na stronie KBPN dostępny jest również nowy Regulamin organizacji egzaminu końcowego prowadzonego w ramach szkoleń w dziedzinie uzależnień w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień oraz instruktora terapii uzależnień, przeprowadzanego przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
Zapraszamy do współpracy z Kryzysowym Telefonem 116123, czyli Poradnią Telefoniczną dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym prowadzoną przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (www.116123.edu.pl).
Więcej na stronie Poradni
Przy Instytucie Psychologii Zdrowia PTP działa pierwszy w Polsce telefon zaufania dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych, tj. uzależnienia od hazardu, internetu, seksu, zakupów, pracy czy jedzenia.
Więcej...
Instytut Psychologii Zdrowia PTP ogłasza nabór na kolejne edycje szkoleń przygotowujących do uzyskania certyfikatu specjalisty w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie.
1. Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (kurs podstawowy - 120 godzin)
EDYCJA ZIMOWA (2022) ONLINE
I sesja: 1-4 marca 2022 r.
II sesja: 29 marca - 1 kwietnia 2022 r.
III sesja: 19-22 kwietnia 2022 r.
EDYCJA WIOSENNA (2022) STACJONARNA
I sesja: 5-8 kwietnia 2022 r.
II sesja: 10-13 maja 2022 r.
III sesja: 7-10 czerwca 2022 r.
2. Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie (kurs zaawansowany - 160 godzin)
EDYCJA JESIEŃ 2022
I sesja: 6-9 września 2022 r.
II sesja: 25-28 października 2022 r.
III sesja: 22-25 listopada 2022 r.
IV sesja: 13-16 grudnia 2022 r.
Szczegółowe informacje oraz ankiety kwalifikacyjne dostępne są na stronie Niebieskiej Linii.
Informacje
- Zapraszamy na warsztat umiejętności wychowawczych "Wystarczająco dobry Rodzic"
- Renata Durda oraz Maja Kuźmicz prelegentkami konferencji "Zdemaskować przemoc"
- Zapraszamy na konferencję "Time’s up – solidarnie przeciw przemocy wobec dziewczyn i kobiet z niepełnosprawnościami"
- Mniej Niebieskich Kart, ale niekoniecznie mniej przemocy (komentarz Renaty Durdy)
- Nowy numer dwumiesięcznika „Niebieska Linia” (Nr 4/135/2021)
- Ruszyły zapisy na warsztat rozwoju osobistego "Odzyskać Siebie"
- Poszukujemy chętnych osób do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu pracy konsultanta
Jedyne w Polsce czasopismo poświęcone przemocy interpersonalnej
Bieżący numer już w sprzedaży