Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

Studium Pomocy Psychologicznej dla Par

Szkolenie Studium Pomocy Psychologicznej dla Par realizowane jest od 2013 roku. Przez te lata nasz Zespół specjalistów realizował oraz doskonalił program w oparciu o wiedzę, szkolenia, doświadczenia w pracy własnej z parami. Również nasi uczestnicy szkolenia inspirowali nas do rozwoju, wskazując na obszary dla nich istotne do pracy z parami.

Główną część Zespołu stanowią prowadzący, którzy są doświadczonymi specjalistami; są to psycholodzy, certyfikowani psychoterapeuci i superwizorzy psychoterapii w podejściu integracyjnym. Tworzą i doskonalą program od początku Studium.

Celem Studium jest profesjonalne przygotowanie do pracy z parami - rozwijanie umiejętności i wiedzy niezbędnych w pracy z parami, praca własna dotycząca doświadczeń z byciem w związku (własne zasoby i ograniczenia), metody i techniki pracy, poznanie kluczowych obszarów związanych z pracą z parami.

Jest to program systematycznego szkolenia dla osób zajmujących się udzielaniem pomocy psychologicznej dla par lub chcących poszerzyć wiedzę w tym zakresie.

Przy przyjęciu na szkolenie pierwszeństwo mają osoby po studiach psychologicznych oraz osoby w trakcie lub po ukończeniu paroletnich szkoleń psychoterapeutycznych. Zapraszamy również osoby, które ukończyły pedagogikę, resocjalizację, socjologię.

TERMINY XIX EDYCJI SPPdP G W 2024:

  1. 8-10 marca
  2. 19-21 kwietnia
  3. 17-19 maja
  4. 7-9 czerwca
  5. 13-15 września
  6. 11-13 października
  7. 15–17 listopada
  8. 6–8 grudnia

TERMINY XVIII EDYCJI SPPdP F W 2023:

  1. 26-28.05.23
  2. 23-25.06.23
  3. 8-10.09.23
  4. 20-22.10.23
  5. 10-12.11.23
  6. 1-3.12.23
  7. 19-21.01.24
  8. 9-11.02.24

Program

Poznawanie uniwersalnej metodyki pomocy dla par

  • Zmiana sposobów myślenia utrudniających wzajemne kontakty i poszukiwanie rozwiązań
  • Rozpoznawanie form komunikowania utrudniających wzajemne kontakty i rozwijanie umiejętności konstruktywnej komunikacji
  • Rozpoznawanie zachowań utrudniających wzajemne kontakty i wprowadzanie zachowań wspierających
  • Rozpoznawanie obecności pozytywnych uczuć i wzajemnych pragnień oraz wygaszanie śladów minionych doświadczeń utrudniających wzajemne kontakty
  • Rozwijanie umiejętności rozwiązywania wspólnych problemów i konfliktów
  • Budowanie więzi

Ważne tematy i procedury – rozwijanie i umacnianie zasobów

  • Rozumienie partnera i siebie
  • Rozwijanie intymności i opieki, ochrona i umacnianie więzi
  • Radzenie sobie z indywidualnymi różnicami

Ważne tematy i procedury – rozwiązywanie specyficznych problemów

  • Wpływ rodziny pochodzenia na relacje małżeńskie i przestrzeń życiową w dorosłym życiu – kierunki i obszar oddziaływań (genogram)
  • Kryzys w związku
  • Rozczarowanie związkiem, obwinianie jako problem w relacji partnerskiej
  • Gniewny związek, agresywne zachowania, przemoc – strategie pracy
  • Zazdrość – mechanizm adaptacyjny czy choroba
  • Zdrada i co dalej? – praca ze zdradą
  • Konflikty rodzicielstwa – praca z parą doświadczającą konfliktu w pełnieniu ról rodzicielskich
  • Przemoc w związku
  • Rozstanie i rozwód – jak przeżyć rozstanie, odzyskać równowagę emocjonalną i co zrobić, by na nowo zapanować nad własnym życiem – praca z parą

Organizacja

Szkolenie w Studium Pomocy Psychologicznej dla Par I obejmuje 8 sesji (seminaria, warsztaty, wykłady). Zajęcia odbywają się w piątki od 14.00 do niedzieli do 13.30 raz w miesiącu.

Dwie pierwsze sesje w większości poświęcone są pracy własnej i nabywaniu podstawowych umiejętności, poznawaniu uniwersalnej metodyki pracy z parami. Kolejne 6 sesji przeznaczonych jest na zajęcia związane z poznawaniem specyficznych problemów występujących w parach oraz procedur i strategii pracy z parami.

Dla osób, które ukończyły roczne SPPdP I, istnieje możliwość szkolenia zaawansowanego (II stopień), obejmującego zajęcia o charakterze superwizyjnym oraz superwizję pracy własnej, połączone z certyfikacją i uzyskaniem rekomendacji IPZ PTP. Poziom II jest realizowany przy minimum 16 osobach, które się na ten poziom zgłoszą. Przeważnie co drugi rok.

Miejsce szkolenia: Niebieska Linia Warszawa ul. Widok 24 (II piętro). Jest to centrum Warszawy, doskonałe połączenia komunikacją miejską, brak miejsc do parkowania samochodu.

W szczególnych okolicznościach – Instytut zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia niektórych sesji online.

Cena całego szkolenia za SPPdP I G 2024 to 6 000 zł (8 sesji x 750 zł), obejmuje zajęcia dydaktyczne i materiały szkoleniowe.

Opłata za szkolenie nie obejmuje noclegów i wyżywienia (we własnym zakresie uczestników). Można dokonać opłaty w ratach: przedpłata – 600 zł oraz po 1 400 zł przed 2, 3, 5 i 7 sesją.

Opieka merytoryczna i koordynacja - Dorota Brewińska.

Sprawy organizacyjne
Sekretariat: Magdalena Reyman < Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. >, 22 863 87 38 w.122.
Księgowość: Jolanta Wywrocka, 22 863 87 38 w.120, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza i wysłanie go na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zapraszamy.

logo-z-napisem-białe