Jolanta Hojda

Jolanta Hojdajolanta hojda

Certyfikowana psychoterapeutka, terapeutka par, superwizorka psychoterapii, psycholożka.

Pracuję jako psychoterapeutka w podejściu integracyjnym od 2005 roku.

Pracuję w prywatnym, utworzonym przeze mnie Ośrodku Psychoterapii PODRÓŻ (https://osrodekpodroz.pl), gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną, terapie par, terapię grupową, konsultacje do terapii rodzin i młodzieży oraz superwizję indywidualną i grupową.

Od 2007 roku współpracuję także z Ośrodkiem Psychoterapii OGRÓD Instytutu Psychologii Zdrowia, w którym pracuję z osobami dorosłymi w psychoterapii indywidualnej oraz grupowej, a także prowadzę superwizję dla stażystów.

WYKSZTAŁCENIE

Psychologię ukończyłam w SWPS na kierunku psychologia kliniczna. Ukończyłam 4-letnie studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia PTP.

Zdobyłam certyfikat psychoterapeuty, superwizora, jestem także certyfikowanym specjalistą pomocy psychologicznej dla par.

Jestem na bieżąco z aktualną wiedzą w zakresie psychoterapii, uczestniczę w licznych polskich i zagranicznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Doświadczenie zawodowe jako psychoterapeuta zdobywałam początkowo w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, a następnie w Ośrodku Psychoterapii OGRÓD, w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP oraz w prywatnej praktyce i założonym przez siebie Ośrodku Psychoterapii PODRÓŻ.

Od wielu lat współpracuję z Instytutem Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Profesjonalna Szkołą Psychoterapii IPZ PTP, gdzie prowadzę zajęcia oraz superwizję. Jestem współtwórczynią i współprowadzącą zajęcia w 2-letnim Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w IPZ.

Przez 11 lat prowadziłam zajęcia dla studentów psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS.

OBSZAR AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ

1. Indywidualnie pracuję z osobami:
    • cierpiącymi na zaburzenia nastroju (nadmierne przygnębienie, smutek, stany depresyjne),
    • doświadczającymi nadmiernego lęku, niepokoju, zaburzeń lękowych (lęk uogólniony, napady paniki, OCD, fobie),
    • zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania (bulimia, anoreksja, kompulsywne objadanie się),
    • po traumach, z diagnozą PTSD, CPTSD,
    • z syndromem DDA/DDD,
    • z zaburzeniami osobowości,
    • przeżywającymi kryzysy osobiste, rodzinne, zawodowe,
    • doświadczającymi trudności w relacjach z innymi,
    • nieradzącymi sobie ze stresem,
    • nieradzącymi sobie ze złością,
    • chcącymi pracować nad samoświadomością i samorozwojem oraz zwiększaniem zdolności do tworzenia satysfakcjonującego życia i doświadczania radości.
  2. Pracuję z parami doświadczającymi kryzysu związku, który może być związany m.in. z:
    • trudnościami w komunikacji,
    • częstymi konfliktami i kłótniami,
    • ze zdradą,
    • z nadmierną zazdrością,
    • poczuciem rozczarowania w związku,
    • sytuacją okołorozwodową,
    • trudnościami i konfliktami rodzicielskimi,
    • problemami w zakresie intymności i seksualności pary,
    • problemami pojawiającymi się na różnych etapach rozwoju związku
    • i innymi.
  3. Pracuję z grupami DDA/DDD
  4. Prowadzę superwizję indywidualną oraz grupową, dla psychoterapeutów integracyjnych oraz pracujących w nurtach: humanistycznym, Gestalt, psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym.
  5. Prowadzę szkolenia i warsztaty dla studentów i psychoterapeutów, terapeutów uzależnień: z zakresu psychologii i psychoterapii - m.in. z zakresu:
    • psychoterapii zaburzeń osobowości,
    • zaburzeń nastroju,
    • zaburzeń lękowych,
    • zaburzeń odżywiania,
    • terapii traumy,
    • traum seksualnych,
    • uzależnień behawioralnych,
    • pracy z osobami z grupy DDA/DDD,
    • interwencji kryzysowej,
    • terapii grupowej,
    • terapii dla par,
    • i wiele innych.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiej Federacji Psychoterapii oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej (w którego Zarządzie zasiadałam przez 6 lat).