Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

Marzena Pawlikowska

mgr Marzena Pawlikowskamarzena pawlikowska

Od ponad 16 lat poszukuję mojej drogi, uczestnicząc w terapii własnej, szkoleniach, warsztatach, wykładach prowadzonych przez wysoko kwalifikowanych terapeutów i szkoleniowców. Dało mi to bardzo bogaty wachlarz narzędzi, wykorzystywanych w obecnej pracy. Interesuje mnie szeroko rozumiany rozwój osobisty. Nie zamykam się na jednej metodzie, wykorzystuję w swojej pracy także rysunek, pracę z ciałem, wizualizację, pracę z chustami, czy obecnie z figurkami i snem.

Jestem psychologiem, absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (specjalność psychologia kliniczna) oraz Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w IPZ. Posiadam certyfikat terapeuty par Studium Pomocy Psychologicznej dla Par organizowanym przez IPZ.

Ukończyłam także Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Akademię Obrony Narodowej, uzyskując tytuł magistra ekonomii. Przez 28 lat pracowałam w obszarze HR. Z powodzeniem wykorzystuję wiedzę zdobytą w tym obszarze w mojej obecnej pracy.

Od 2 stycznia 2014 roku prowadzę prywatną praktykę terapeutyczną „BEZ MASEK” Gabinet Psychologiczny, a od 2016 roku Ośrodek Terapeutyczny „BEZ MASEK”.

Specjalizuję się w pracy indywidualnej i grupowej z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych i zachowań. Pracuję z rodzinami osób uzależnionych, które nie radzą sobie z problemem uzależnienia bliskich (współuzależnienie). Pracuję z osobami z syndromem DDA I DDDD. Ponadto prowadzę terapię indywidualną osób z różnymi trudnościami życiowymi, kryzysami w relacji i innymi. Pomagam także osobom zatrudnionym w służbach mundurowych i korporacjach uporać się z problemem wypalenia zawodowego. Ponadto prowadzę warsztaty, terapię online oraz grupy terapeutyczne. W mojej ofercie jest też pomoc parom będącym w związkach małżeńskich i partnerskich.

logo-z-napisem-białe