Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia
Konferencja ”Psychoterapia indywidualna i grupowa DDA”

Prowadzący

Dorota Brewińska

Ukończyła psychologię, następnie rozwijała umiejętności pracy z pacjentami w nurcie integracyjnym w 4-letniej Profesjonalnej Szkole Psychoterapii. Uzyskała certyfikat psychoterapeuty integracyjnego oraz superwizora psychoterapii. Pracuje w ośrodku "Ogród", gdzie zajmuje się prowadzeniem terapii indywidualnej, grup oraz par. Praca terapeutyczna skoncentrowana jest w dużej mierze na problemach. Prowadząca warsztaty i superwizje w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii. Koordynator merytoryczny i prowadząca Studium Pomocy Psychologicznej dla Par. W ramach IPZ jest Dyrektorem Centrum Szkoleń i Psychoedukacji oraz Zastępcą Dyrektora IPZ. Ze względu na psychoterapię grupową w "Ogrodzie" szczególne miejsce zajmuje praca z osobami z syndromem DDA i DDD. Członkini Towarzystw Psychologicznych w tym Integracyjnego i PTP.


Wygłoszenie wykładu

„Psychodrama w psychoterapii grupowej DDA”


Prowadzenie warsztatu

„Psychodrama w psychoterapii grupowej DDA”

Anna Dodziuk van Kooten

Certyfikowana Psychoterapeutka Superwizorka PTP, superwizor psychoterapii i treningu psychologicznego PTP, specjalistka psychoterapii uzależnień.


Wygłoszenie wykładu

„Miłość i nałóg, czyli dlaczego DDA tworzą uzależniające związki”


Prowadzenie warsztatu

„Praca nad problemami w bliskich relacjach nawiązywanych przez DDA”

Dorota Dyluś-Beśka

dorota dylus beskaZałożyciel i dyrektor Centrum Psychologii Zdrowia Dormed, akredytowanego przez CKPU ośrodka stażowego dla terapeutów uzależnień. Jest certyfikowanym psychoterapeutą, trenerem PTP, superwizorem i certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień, wieloletnim praktykiem w dziedzinie psychoterapii i psychoterapii uzależnień. Specjalizuje się w prowadzeniu psychoterapii osób dorosłych, młodzieży i małżeństw. Jest również szkoleniowcem w zakresie psychoterapii, treningu grupowego, terapii uzależnień. W swojej pracy stosuje metodę integracyjną pozwalającą korzystać z metod różnych podejść terapeutycznych w zależności od rodzaju problemu klienta oraz jego osobowości i preferencji.


Prowadzenie warsztatu

„Specyfika i problemy psychoterapii DDA osób uzależnionych”

Jolanta Hojda

jolanta hojdaPsychoterapeutka, superwizorka, psycholożka, nauczycielka psychoterapii, nauczycielka akademicka, wieloletnia wsółpracowniczka Instytutu Psychologii Zdrowia i ośrodka Ogród oraz Uniwersytetu SWPS, założycielka Ośrodka Psychoterapii Podróż.


Prowadzenie warsztatu

„Budowanie i realizacja strategii pracy psychoterapeutycznej dla DDA (na przykładzie pracy nad tendencjami do zawstydzania i deprecjonowania siebie)”

Joanna Sobczyńska

Certyfikowany psychoterapeuta PTPS, superwizor aplikant PTPS, superwizor KCPU, RSPU, specjalista w dziedzinie psychoterapii uzależnień. Ukończyła Profesjonalną Szkołę Psychoterapii w nurcie integracyjnym w Instytucie Psychologii Zdrowia SWPS, absolwentka studiów podyplomowych "Zarządzanie w opiece zdrowotnej". Odbyła szereg szkoleń z zakresu psychoterapii i terapii uzależnień. Posiada wieloletnie doświadczenie szkoleniowe w ramach Studium Terapii Uzależnień i prowadzenia stażu klinicznego. Prowadzi superwizję kliniczną, zasiada w Komisji Egzaminacyjnej KCPU. Pracuje w Centrum Psychiatrycznym w Warcie na stanowisku kierownika Oddziału Leczenia Uzależnień i kierownika Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia oraz Poradni Terapii Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży.

Od 24 lat zajmuje się psychoterapią osób z uzależnieniem, osób bliskich i rodzin pacjentów z uzależnieniem oraz dorosłych osób z doświadczeniem bycia w rodzinie dysfunkcyjnej (DDA/DDD). Swoją pracę poddaje stałej superwizji.


Prowadzenie warsztatu

„Praca NA DWÓCH KRZESŁACH nad zmianą destrukcyjnych schematów osobowościowych”

Zofia Sobolewska-Mellibruda

Certyfikowany Psychoterapeuta i Superwizor Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalista psychologii klinicznej, były wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, certyfikowany Trener i Superwizor Treningów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień i Superwizor Psychoterapii Uzależnień.

Prowadzi szkolenia i superwizje dla psychoterapeutów. Pracuje w podejściu integracyjnym.


Wygłoszenie wykładu

„Program psychoterapii grupowej dla DDA”


Koordynacja i nadzór merytoryczny konferencji

end faq

logo-z-napisem-białe