Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

Pomaganie wzmacnia!

pomaganie wzmacnia 116123

Pod tym hasłem, w sobotę 20 października 2012 roku na terenie Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie przy ulicy Chodakowskiej, wolontariusze Poradni Telefonicznej Instytutu Psychologii Zdrowia przeprowadzili akcję społeczną promującą idee wolontariatu. Akcja odbyła się w ramach projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu - „Promocja wolontariatu i rozwój oferty prac wolontariackich dla mieszkańców Warszawy”.

Telefon Kryzysowy 116123 dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym działa od 18 stycznia 2010 roku. Prowadzimy także Telefon Zaufania 801 889 880 dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych (hazard, seks, Internet, praca, jedzenie). Poradnia powstała z myślą o pomaganiu w trudnych życiowych sytuacjach, z którymi nie sposób sobie poradzić bez wsparcia profesjonalisty. Przeszkoleni wolontariusze towarzyszą Klientom w ciężkich chwilach, przeżywaniu trudnych uczuć, a także wspierają w poszukiwaniu optymalnych sposobów wyjścia z kryzysowej sytuacji.

Akcja skierowana była przede wszystkim do studentów kierunków psychologicznych, ale nie tylko - także do kadry dydaktycznej, pracowników administracji i wszystkich innych osób, które tego dnia znajdowały się na terenie uczelni. W Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu z pewnością każdy znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę wolontariatu!

Wolontariusze, w godzinach od 12.00 do 14,00, rozdawali ulotki dotyczące naszego Telefonu Zaufania oraz Centrum Wolontariatu, udzielali informacji o naszej działalności, opowiadali o wolontariacie. Zainteresowane osoby mogły porozmawiać z konsultantami o ich pracy, poznać jej specyfikę oraz przekonać się, że pomaganie innym może stać się prawdziwą pasją.  

Nasze działania spotkały się z bardzo dużym odzewem. Odpowiedzieliśmy na wiele pytań, rozwialiśmy liczne wątpliwości. Mamy wrażenie, że zachęciliśmy wiele osób do takiej formy aktywności.

Informacji na temat wolontariatu w naszej Poradni Telefonicznej udziela Koordynator Programu Interwencji Kryzysowej Anna Gnich - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , można je też znaleźć  na stronie internetowej Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego www.psychologia.edu.pl

pomaganie wzmacnia2

Koordynator Programu Interwencji Kryzysowej

Ania Gnich

logo-z-napisem-białe