Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: jak z nim rozmawiać?

jak z nim rozmawiać? 9 lata, 2 mies. temu #46

  • ala
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Mój partner nie chce rozmawiać o emocjach. Kiedy wydaje mi się, że jest cos między nami, chce z nim o tym pogadać, a on tylko mówi, że "jest ok" i że stwarzam problemy. A słyszę, że mówi poirytowanym tonem i jest zły. Jak go zachęcić do rozmów o tym, co jest między nami

Odp: jak z nim rozmawiać? 9 lata, 2 mies. temu #51

  • jAGODA
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Myślę, że warto powiedzieć i mówić partnerowi o swoich potrzebach.
O tym co czujesz,co myślisz..
Nazywasz jego "partnerem" a partnerstwo zakłada wymianę myśli, potrzeb.. powiedz jemu np: "..chcę byś mi powiedział co sądzisz o tej sytuacji ... co czujesz teraz - bo nie wiem co siedzi w Twojej głowie." Nazywaj swoje uczucia, obawy rozmawiając z nim o tym np: "..niepokoi mnie to, że milczysz teraz, źle się z tym czuje..". Możesz nie tylko pokazywać partnerowi swoje potrzeby ale też starać się uczyć jego rozmowy o uczuciach. Zacznij sama częściej podczas rozmów z nim nazywać swoje emocje. Zadawaj pytania o to co on czuł.. Być może jeśli Twój partner przyzwyczai się do takich rozmów, pewnego razu sam np: wchodząc do mieszkania zacznie opowiadać o swoich uczuciach..

Odp: jak z nim rozmawiać? 9 lata, 2 mies. temu #52

  • magdalena
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Oklaski: 0
Dzień dobry,

Kiedy przeczytałam Twój wpis, pierwsze co sobie pomyślałam, to czy niechęć Twojego partnera do mówienia o swoich emocjach dotyczy tylko Waszej relacji czy może On w ogóle nie mówi Ci o tym jak się czuje i co sobie myśli także na temat spraw niezwiązanych z Waszą relacją?

Odp: jak z nim rozmawiać? 9 lata, 2 mies. temu #58

  • ala
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
On nigdy nie był wylewny. Jak próbuję mu powiedzieć, że potrzebuję z nim rozmawiać to zwykle kończy się to awanturą, że to nie ma sensu, że po co mówić o emocjach, że on mnie kocha i chyba to jest najważniejsze. Albo mówi,że słowa są tylko słowami i że życie nie polega na rozmawianiu

Odp: jak z nim rozmawiać? 8 lata, 10 mies. temu #70

  • Agata
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Niestety mam ten sam problem. Jestem z moim facetem od ponad roku i ostatnio zaczęło mnie męczyć, że jak zaczynam temat tego, co mnie boli, co mnie irytuje lub czego się obawiam, to ON stwierdza że to tylko moja wyobraźnia i moje emocje, z którymi muszę sobie sama poradzić. Że jeśli moje "schizy" nie mają poparcia w rzeczywistości to nie mamy o czym rozmawiać. Że kto się sugeruje emocjami jest debilem - to cytat. Jak mu powiedziałam że czuję się zaniedbana emocjonalnie, to stwierdził że to mój problem w mojej głowie i że już go to męczy oraz że nie chce tego słuchać. To z kim ja mam o tym rozmawiać? Z sąsiadką? Może z psem? Czuję się przez to samotna...

Odp: jak z nim rozmawiać? 8 lata, 9 mies. temu #74

  • Listeczek
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Miałam ten sam problem i mój partner wyjaśnił mi go jako strach przed niezrozumieniem. Może już nie pytaj, nie kłóć się a obserwuj jak on się zachowuje, co go denerwuje, irytuje itp.
Na pew­no po­pełniłam je­den grzech, grzech za­nie­cha­nia. Za­nie­chałam siebie.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.16 sekundy

logo-z-napisem-białe