Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

Ankieta dla absolwentów PSP II

 • id
 • date
  2015-10-15
 • Teresa
 • Wardzyńska
 • twardzynska@persona-osrodek.com
 • ul. Marszałkowska 85 lok. 77
 • 05-517
 • Warszawa
 • mazowieckie
 • Jestem dyplomowanym psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą pracującym w nurcie integracyjnym. Ukończyłam studia psychologiczne w SWPS w Warszawie oraz Profesjonalną Szkołę Psychoterapii afiliowaną przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Podyplomowe Studium Terapii Poznawczej przy Oxford Cognitive Therapy Centre i CTPB.
  Posiadam zarówno polski, jak tez światowy certyfikat psychoterapeuty wydany przez  The World Council for Psychotherapy oraz Europejski Certyfikat Psychoterapii i moje nazwisko znajduje się na liście psychoterapeutów rekomendowanych przez Polską Federację Psychoterapii. Posiadam również europejski certyfikat z zakresu psychotraumatologii - ESTSS General Certificate in Psychotraumatology. Odbyłam dodatkowe szkolenia między innymi z zakresu techniki EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing),czyli przetwarzania traumatycznych wspomnień za pomocą stymulacji bilateralnej, z zakresu pracy ze snami w ujęciu Gestalt, pracy z osobami z zaburzeniami stresu pourazowego, genogramu, terapii w oparciu o metodę schematów J.Younga u osób z zaburzeniem osobowości, psychoterapii skoncentrowanej na emocjach Greenberga, terapii psychodynamicznej ograniczonej w czasie oraz z zakresu seksuologii wieku rozwojowego.

  Prowadzę głównie psychoterapię indywidualną osób dorosłych w Ośrodku Psychologicznym Persona. Szczególnym obszarem moich zainteresowań jest praca z osobami po traumach. Pracuję z osobami po traumach wywodzących się z wczesnego okresu życia (trwająca wiele lat przemoc i nadużycia w dzieciństwie, syndrom Dorosłego Dziecka Alkoholika, bycie ofiarą wczesnych nadużyć seksualnych) jak też i tymi, które powstały obecnie (takimi jak śmierć bliskiej osoby, przemoc, gwałt, różnego rodzaju nadużycia emocjonalne ).
 • Jestem członkiem zwyczajnym Polskiej Federacji Psychoterapii i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz polskiego (PTBST) i europejskiego (ESTSS) Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym. W trosce o najwyższą jakość mojej pracy i dobro moich pacjentów pracuję pod stałą superwizją.
 • Zapraszam na spotkanie konsultacyjne osoby borykające się z takimi trudnościami, jak:

  - zaburzenia nastroju
  - depresje
  - nerwice
  - stany lękowe
  - objawy zespołu stresu pourazowego (PTSD) oraz syndrom Dorosłego Dziecka Alkoholika
  - stres spowodowany radzeniem sobie z nagłą lub przewlekłą sytuacją kryzysową
  - trudności komunikacyjne w związkach
  - poczucie pustki i braku sensu w życiu

  Pierwsze kilka spotkań przeznaczone jest zazwyczaj na zebranie wywiadu i wspólne ustalenie listy problemów oraz celów do pracy w psychoterapii. Spotkania konsultacyjne mają też na celu ustalenie, czy właśnie psychoterapia będzie najlepszą formą pomocy, czy też konieczna jest na przykład konsultacja innego specjalisty (neurolog, psychiatra, terapeuta par). Wynikiem spotkań konsultacyjnych jest też tak zwany kontrakt terapeutyczny, zawierający proponowane przez terapeutę i zaakceptowane przez Osobę szukającą pomocy zasady współpracy. Każda Osoba zgłaszająca się na spotkanie traktowana jest z szacunkiem i dyskrecją, która jest jedną z podstawowych zasad etycznych przestrzeganych psychologów i psychoterapeutów.

logo-z-napisem-białe