Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

IPZ-KONF DDA 24-FORMULARZ html c9b673fa

ZAPRASZAMY NA XXI KONFERENCJĘ DDA

Problemy DDA w bliskich relacjach-kierunki terapii - jest odpowiedzią na stale wzrastającą liczbę rozwodów i rozpadów związków partnerskich wskazującą na konieczność pomocy psychoterapeutycznej w tej dziedzinie. DDA mają szczególne trudności w tworzeniu i utrzymywaniu bliskich relacji, mające swe źródło w destrukcyjnych doświadczeniach z dzieciństwa oraz braku konstruktywnych wzorców w rodzinie. W tej sytuacji często dochodzi do niszczenia nawet dobrego związku, który warto byłoby utrzymać i który mógłby zaspokajać potrzeby obojga partnerów. Nie ma dokładnych badań w tym obszarze, ale pacjenci zgłaszający się na psychoterapię DDA bardzo często zgłaszają problemy relacyjne. Z kolei psychoterapeuci pracujący z DDA często nie mają wystarczającego przygotowania do pracy nad bliskimi relacjami. IPZ ma wiedzę na ten temat na podstawie wieloletnich szkoleń psychoterapeutów, którzy coraz częściej zgłaszają wyżej wspomniane problemy. Dlatego stworzyliśmy projekt, który ma podnieść kwalifikacje psychoterapeutów w pracy nad tymi problemami i tym samym zwiększyć dostępność pomocy dla pacjentów DDA.

Przedstawione będą m.in. metody pracy z parami, pracy nad destrukcyjnymi schematami, pracy nad problemami emocjonalnymi oraz metodami pracy z partnerami osób uzależnionych. Podstawą teoretyczną jest teoria przywiązania, koncepcja integracji psychoterapii i destrukcyjnych schematów osobowościowych Jerzego Mellibrudy oraz koncepcja psychoterapii DDA Zofii Sobolewskiej- Mellibrudy.

Odbiorcami mają być specjaliści psychoterapii, psychoterapii uzależnień, pracujący z DDA oraz osoby szkolące się w tym zakresie.

Koordynatorem merytorycznym i osobą sprawująca nadzór merytoryczny jest Zofia Sobolewska- Mellibruda, certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PTP, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień PARPA. Od przeszło 20 lat pracuje z pacjentami DDA, wg autorskiego programu szkoli psychoterapeutów DDA. Była koordynatorem merytorycznym większości poprzednich naszych konferencji.


TERMIN KONFERENCJI:
w dniach 21 - 23 czerwca br.

GRUPA DOCELOWA:
Odbiorcami mogą być specjaliści psychoterapii, psychoterapii uzależnień, pracujący z DDA oraz osoby szkolące się w tym zakresie.

Konferencja kończy się wydaniem zaświadczenia.


Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego.
Kontakt: Iwona Dziewulska, tel.: 603 254 393, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


Informacje o dojeździe samochodem:

ADRES:
Kuźnia Napoleońska, ul. Sochaczewska 5, 96-515 Paprotnia, bezpłatny parking.

DOJAZD POCIĄGIEM:
KOLEJE MAZOWIECKIE Z DWORCÓW WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE, ZACHODNIA, WSCHODNIA, I INNE, W STRONĘ SOCHACZEW, ŁOWICZ.


Zapraszamy

logo-z-napisem-białe