Rozstanie – terapia par
Rozstania wyglądają różnie – niezależnie od tego czy przebiegają spokojnie czy burzliwie zwykle są bolesne dla obu stron – zakończeniu poważnego związku często towarzyszy ogromne cierpienie. Rodzą się bardzo silne emocje takie jak złość, ból, żal, strach, smutek nad którymi trudno zapanować. Jak pracować z parą, która jest w trakcie rozstania, czym jest rozstanie, dlaczego ludzie się rozstają, etapy rozstania, jak przeżyć rozstanie, odzyskać równowagę emocjonalną i co zrobić aby na nowo zapanować nad własnym życiem. Obok wiedzy teoretycznej odwołanie do osobistych doświadczeń uczestników, dyskusje, ćwiczenia w zespołach i parach.
Beata Chmielewska – ukończyłam Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim z tytułem magistra psychologii klinicznej. Moja droga zawodowa biegła po przez kontakt z osobami uzależnionymi, pracę z młodzieżą, dziećmi i rodzinami. Byłam psychologiem, dyrektorem szkoły podstawowej, przez wiele lat pracowałam w firmie informatycznej prowadząc duże projekty i zajmując się sprawami komunikacji, sytuacji kryzysowych a często po prostu ludzkimi problemami. W życiu zawodowym zatoczyłam koło wracając do zawodu psychologa, świata wartości i koncentracji na jednym człowieku – to taka puenta w moim życiu.
Doświadczenia zawodowe
Polskie Towarzystwo Psychologiczne – praca w zespole badawczym J. Mellibrudy w ramach programu leczenia osób uzależnionych od alkoholu „Ludzie pomagają ludziom”
Petra (ośrodek leczenia osób uzależnionych) – psycholog
Szkolny Ośrodek Psychoterapii – wychowawca klasy licealnej i psycholog
Społeczna Szkoła Podstawowa (STO) – dyrektor szkoły
Firmy informatyczne Matrix i Horizon – wiceprezes (odpowiedzialność za marketing, HR, Nowe Media i Technologie – tworzenie społeczności internetowych)
SWPS – nauczyciel akademicki
Od 2008 roku terapeuta i właściciel Gabinetu Pomocy Psychologicznej „Puenta”
Od 2012 roku zastępca dyrektora Instytutu Psychologii Zdrowia
Prywatnie - mam 52 lata, ćwiczę capoeirę.