Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

Ankieta dla absolwentów PSP II

 • id
 • date
  2013-10-05
 • Anna
 • Hebenstreit - Maruszewska
 • annamar@pro-anima.pl
 • ul. Świętojańska 82/3
 • 81-388
 • Gdynia
 • pomorskie
 • Jestem dyplomowanym psychologiem seksuologiem i psychoterapeutą pracującym w nurcie integracyjnym. Pracuję z pacjentami od 1998 roku. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Profesjonalną Szkołę Psychoterapii afiliowaną przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.Jestem absolwentką studiów podyplomowych w dziedzinie seksuologii klinicznej.

  Posiadam zarówno Polski, jak i Europejski Certyfikat Psychoterapii i moje nazwisko znajduje się na liście psychoterapeutów rekomendowanych przez Polską Federację Psychoterapii. Ukończyłam dodatkowe szkolenia między innymi z zakresu techniki psychodramy,EMDR, Racjonalnej Terapii Zachowania, pracy ze snami w ujęciu Gestalt, pracy z osobami z zaburzeniami stresu pourazowego, diagnozy dzieci molestowanych seksualnie oraz psychoprofilaktyki.

  Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową, zajmowałam się także interwencją kryzysową, organizowaniem i prowadzeniem grup wsparcia dla samotnych matek i ojców oraz poradnictwem i diagnostyką psychologiczną. Szczególnym obszarem moich zainteresowań jest praca z osobami po traumach zarówno wywodzących się z wczesnego okresu życia (trwająca wiele lat przemoc i nadużycia w dzieciństwie, syndrom Dorosłego Dziecka Alkoholika, bycie ofiarą wczesnych nadużyć seksualnych) jak też i tymi, które powstały obecnie (takimi jak śmierć bliskiej osoby, przemoc, gwałt, różnego rodzaju nadużycia emocjonalne ).
 • Jestem członkiem zwyczajnym Polskiej Federacji Psychoterapii i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz polskiego (PTBST) i europejskiego (ESTSS) Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym . W trosce o najwyższą jakość mojej pracy i dobro moich pacjentów pracuję pod stałą superwizją.

  Od 1999 roku jestem też wykładowcą Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Na Wydziale Zamiejscowym w Sopocie prowadzę ćwiczenia z zakresu psychologii klinicznej, treningi psychologiczne oraz wykłady specjalistyczne z zakresu pomocy psychologicznej, podstaw seksualności człowieka i dysfunkcji systemu rodzinnego.
 • Zapraszam na spotkanie konsultacyjne osoby borykające się z takimi trudnościami, jak:

  - zaburzenia psychoseksualne
  - depresje
  - nerwice
  - stany lękowe
  - objawy zespołu stresu pourazowego (PTSD) oraz syndrom Dorosłego Dziecka Alkoholika
  - stres spowodowany radzeniem sobie z nagłą lub przewlekłą sytuacją kryzysową
  - trudności komunikacyjne w związkach
  - poczucie pustki i braku sensu w życiu

  Pierwsze kilka spotkań przeznaczone jest zazwyczaj na zebranie wywiadu i wspólne ustalenie listy problemów do pracy w psychoterapii. Spotkania konsultacyjne mają też na celu ustalenie, czy właśnie psychoterapia będzie najlepszą formą pomocy, czy też konieczna jest na przykład konsultacja innego specjalisty (neurolog, psychiatra, terapeuta par). Podczas spotkań konsultacyjnych ustalany jest też tak zwany kontrakt terapeutyczny, zawierający zaproponowane przez terapeutę i Osobę szukającą pomocy zasady współpracy. Każda Osoba zgłaszająca się na spotkanie traktowana jest z szacunkiem i dyskrecją, która jest jedną z podstawowych zasad etycznych przestrzeganych psychologów i psychoterapeutów.

logo-z-napisem-białe