Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

kolaz onas

O nas

Poradnia Mailowa powstała z myślą o wszystkich osobach borykających się z trudnościami osobistymi, które czują się bezradne czy osamotnione, nie potrafią uporać się z negatywnymi emocjami i szukają dla siebie pomocy i wsparcia. Oferta skierowana jest do osób, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem/specjalistą w swoim najbliższym otoczeniu, oraz tych, którym o swoich problemach łatwiej jest pisać niż mówić. Decydując się na kontakt z Poradnią klient może liczyć na poradę, wsparcie i udzielenie informacji dotyczących zgłaszanego problemu.

 

 „...Kontakt z nami to często pierwszy krok w kierunku zmiany na lepsze. Choć mailowy kontakt ze specjalistą nie zastąpi terapii realizowanej w trybie stacjonarnym, wierzę, że uważna konsultacja może przynieść ulgę, wsparcie, rzetelne odpowiedzi pozwolą ocenić skalę problemu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, pomożemy również znaleźć specjalistę w miejscu zamieszkania” - mówi Tomasz Górecki, psycholog, koordynator Poradni.

 

Nasza Poradnia wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na profesjonalną pomoc i wsparcie psychologiczne, zagospodarowując przy tym lukę pomiędzy poradnictwem stacjonarnym, wymagającym spotkania z psychologiem w cztery oczy, a poradnictwem telefonicznym. Niestacjonarna pomoc Instytutu obejmuje między innymi: Poradnię Telefoniczną dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym 116-123 i Poradnię Telefoniczną dla Osób Uzależnionych Behawioralnie 801-889-880. Osób, których funkcjonowanie osobiste, zdrowotne i społeczne zostaje zaburzone przez trudności natury emocjonalnej stale przybywa. Według raportu European College of Nuropsychopharmacology (ECNP/EBC Report 2011) aż 38% Europejczyków cierpi na różne trudności natury psychologicznej, w tym najczęściej depresję, napady lęku, bezsenność i uzależnienie od alkoholu. Zdaniem ekspertów, zachorowalność zwiększa się, ponieważ coraz więcej osób nie wytrzymuje szybkiego tempa życia spowodowanego przemianami społeczno-gospodarczymi ostatnich dekad. Na szczęście coraz więcej osób szuka profesjonalnej pomocy, również dzięki akcjom edukacyjnym oraz informacyjnym- przestajemy się wstydzić tego, że przeżywamy trudności natury psychologicznej.

logo-z-napisem-białe