Portal psychologiczny: Instytut Psychologii Zdrowia

kolaz 3

Zespół

Anna Gnich- psycholog, koordynator programu Interwencji Kryzysowej w Instytucie Psychologii Zdrowia, aktualnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, z wykształcenia również socjolożka. Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej, w tym w szczególności psychoterapii w nurcie integracyjnym, uzależnień behawioralnych (hazard, uzależnienie od Internetu, komputera, seksu, pracy, kompulsywnego objadania się), pomocy psychologicznej dla par. Pomaga osobom, które poszukują pomocy w radzeniu sobie z różnymi trudnościami osobistymi,  przeżywają kryzys natury emocjonalnej, problemy w relacjach z innymi. Doświadczają bolesnych uczuć, takich jak smutek, przygnębienie, niepokój, lęk, obawy, poczucie pustki, utrata nadziei. Prywatnie od lat zafascynowana narciarstwem i kulturą wschodu, interesująca się dietetyką i psychologią żywienia.

Koordynator Psychologicznej Poradni Mailowej IPZ PTP.

 

Elżbieta Ostrowska- psycholog, seksuolog, mediator, opiniuje sprawy sądowo – seksuologiczne. Posiada doświadczenie w interwencji kryzysowej- od 2010  roku współpracuje z Instytutem Psychologii Zdrowia jako konsultant Telefonicznej Poradni psychologicznej dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, a od  2012 roku jako specjalista w zakresie uzależnień behawioralnych. Odbyła wiele szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej, obecnie w trakcie szkolenia  psychoterapeutycznego w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, prowadzi również prywatną praktykę psychologiczną. Prywatnie żona, mama dwóch dorosłych synów.

 

Wioletta Szczerbińska- psycholog, trener umiejętności wychowawczych. Od blisko dwóch lat w ramach poradni telefonicznej Instytutu Psychologii Zdrowia pomaga osobom, które doświadczają trudności życiowych. Prowadzi warsztaty i grupy wsparcia dla rodziców, jej misją jest wspieranie ich w wychowywaniu dzieci w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia. Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Obecnie  w trakcie szkolenia  psychoterapeutycznego w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Prywatnie żona, mama dwóch córek. Czas wolny najchętniej spędza z dala od miasta, lubi wyzwania.

 

Ewa Drop- psycholog, absolwentka Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej na kierunku psychologia ze specjalnością psychologia ogólna i psychodiagnostyka. Od 2011 roku związana z Poradnią Telefoniczną dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym 116 123 przy IPZ PTP w Warszawie. W ramach IPZ odbyła szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej, w tym pomocy osobom doświadczającym przemocy, interwencji kryzysowej, zaburzeń odżywiania, zaburzeń seksualnych, zaburzeń afektywnych, kryzysów suicydalnych oraz uzależnień. Od marca 2012 konsultant Telefonu Zaufania Uzależnień Behawioralnych przy IPZ PTP w Warszawie. Odbyła staż w oddziale Rehabilitacji i Fizykoterapii oraz Klinice Neurologii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, gdzie uczestniczyła we wspieraniu, terapii i edukowaniu pacjentów i ich rodzin w zakresie chorób psychosomatycznych i następstw uszkodzeń mózgu. Prowadzi grupy wsparcia oraz konsultacje indywidualne dla rodzinnych opiekunów seniorów. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u Certyfikowanych Superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Interesuje się psychologią obrazu ciała, psychosomatyką, zaburzeniami odżywiania. Wolne chwile często poświęca cukiernictwu.

 

Aneta Nankiewicz- psycholog, ukończyła studia  ze specjalnością z psychologii zdrowia i psychoterapii, posiada doświadczenie w interwencji kryzysowej i poradnictwie psychologicznym. Na co dzień konsultuje, wspiera i doradza w obszarze rekrutacji. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Psychologii Zdrowia jako konsultant psychologicznej Poradni Telefonicznej dla osób w kryzysie emocjonalnym. Od 2011 r. również jako specjalista w zakresie uzależnień behawioralnych. Uczestniczka wielu treningów i szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej i rozwoju osobistego. W życiu prywatnym chętnie angażująca się w pomoc innym. Lubi dobre kino, ciekawą książkę i sporty zimowe.

 

Tomasz Górecki- absolwent Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością socjologia rodziny, aktualnie kończy studia psychologiczne (ścieżka kliniczna). Od 2010 współpracuje z Instytutem Psychologii Zdrowia jako konsultant psychologicznej Poradni Telefonicznej dla osób w kryzysie emocjonalnym. Od 2011 r. również jako specjalista w zakresie uzależnień behawioralnych. Uczestnik wielu treningów i szkoleń z zakresu pomocy psychologicznej i rozwoju osobistego. Prywatnie wrażliwy i empatyczny. Lubi pisać wiersze „do szuflady”. Pasjonuje się zagadnieniami psychiatrii i diagnozą psychologiczną.

 

Aneta Bielejec- psycholog, interwent kryzysowy, ukończyła studia na ścieżce klinicznej. Od blisko dwóch lat związana z Instytutem Psychologii Zdrowia- konsultuje i wspiera osoby korzystające z pomocy Poradni Telefonicznej dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym. Wzięła udział w wielu szkoleniach z zakresu poradnictwa psychologicznego, interwencji kryzysowej, pomocy dorosłym ofiarom przemocy. Prywatnie matka dwójki dzieci i właścicielka dwóch kotów.

 

Sulimir Mateusz Szumielewicz- psycholog, absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ze specjalnościami interwencja kryzysowa oraz terapia uzależnień. Ukończył także podyplomowe studia dla biegłych sądowych z obszaru psychologii śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej. Aktualnie w trakcie certyfikacji psychoterapeutycznej w Szkole Specjalistów Psychoterapii Uzależnień CARE Brok, posiadającej akredytację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Odbył praktyki w Dziennym Ośrodku Terapeutycznym Zespołu Profilaktyki i Leczenia Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jest związany zawodowo z Instytutem Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, gdzie pracuje w Poradni dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym. Interesuje się również prawnymi aspektami pomagania ludziom i psychologią pozytywną. Prywatnie pasjonuje się kryminologią, kryminalistyką, kinem skandynawskim i Skandynawią.

logo-z-napisem-białe