Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (kurs podstawowy) – 120 godzin dydaktycznych (3 sesje po 4 dni w miesiącu) – OD NAJBLIŻSZEJ EDYCJI PO ZMIANACH PROGRAMOWYCH!
Do udziału w szkoleniu zapraszamy przede wszystkim członków zespołów interdyscyplinarnych d.s. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz członków grup roboczych. Udział w szkoleniu pozwoli:
- uzyskać wiedzę na temat rozpoznawania przypadków przemocy w rodzinie,
- zdobyć umiejętności potrzebne do pracy w zespole interdyscyplinarnym i grupach roboczych,
- zdobyć i pogłębić wiedzę na temat prawnych i proceduralnych rozwiązań dotyczących przypadków przemocy w rodzinie,
- zdobyć umiejętności potrzebne w kontakcie z osobą doświadczającą przemocy i osobą stosującą przemoc,
- zdobyć umiejętności potrzebne do budowania i modyfikowania planu pomocy rodzinie dotkniętej problemem przemocy w rodzinie,
- zdobyć umiejętności pracy w procedurze „Niebieskiej Karty”,
- zdobyć umiejętności budowania narzędzi do monitorowania rodzin dotkniętych problemem przemocy i rodzin zagrożonych wystąpieniem przemocy.
Kurs kończy się wydaniem dyplomu ukończenia Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia PTP oraz zaświadczeniem wydanym na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3.02.2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych.
Informacje o bieżącej edycji
Terminy zjazdów:
- I zjazd: 8-11 września 2020 r. (wtorek-piątek)
- II zjazd: 6-9 października 2020 r. (wtorek-piątek)
- III zjazd: 17-20 listopada 2020 r. (wtorek-piątek)
Kurs odbywa się w ośrodku szkoleniowym Fundacji ETOH w Warszawie przy ul. Mszczonowskiej 6.
Koszt szkolenia wynosi 2100 zł.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ www.niebieskalinia.pl (zakładka: szkolenia) oraz pod numerem telefonu 22 824 25 01 w godz. 9.00-16.00.
Wypełnione zgłoszenie można wysłać mailem:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
, pocztą lub faksem do sekretariatu Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa; fax.: 22 823-96-64.
Wszelkich dodatkowych informacji w sprawach organizacyjno-rekrutacyjnych udziela Anna Ulatowska (kom.: 661 840 756).
Do pobrania: formularz zgłoszeniowy.