Ogłaszamy nabór do nowego szkolenia
Studium Terapii Uzależnień 2020/2021

Studium Terapii Uzależnień powstało z połączenia Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia, które szkoliło przede wszystkim terapeutów pracujących z osobami uzależnionymi od alkoholu i członkami ich rodzin ze Specjalistycznym Szkoleniem w Dziedzinie Terapii i Rehabilitacji Uzależnienia od Narkotyków, które przeznaczone było dla terapeutów pracujących z osobami uzależnionymi od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. STU wygrało konkurs na szkolenie terapeutów wszystkich uzależnień ogłoszony przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

STU jest szkołą dla kandydatów na specjalistów i instruktorów terapii uzależnień.
W ramach STU będzie realizowany program wymagany przez KBdsPN dla I etapu szkolenia przygotowującego do egzaminu certyfikacyjnego dla specjalistów/instruktorów psychoterapii uzależnień. Koszt szkolenia STU od 1 do 14 sesji wynosi 7500 zł płatne w czterech równych ratach (są to koszty dydaktyczne).

Absolwentów szkoleń w zakresie pomocy psychologicznej akredytowanych przez PARPA oraz absolwentów różnych szkól psychoterapii przyjmujemy od 5 sesji. Koszt szkolenia od 5 do 14 sesji wynosi 5300 zł płatne w trzech (są to koszty dydaktyczne).

Zespołem Studium kieruje Zofia Sobolewska-Mellibruda, superwizor PARPA, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PTP.

Podstawowe tematy w szkoleniu:

• diagnoza uzależnień i współuzależnienia, koncepcja psychologicznych mechanizmów uzależnień,
  • integracyjna psychoterapia uzależnienia oraz inne podejścia w terapii uzależnień,
  • podstawy psychopatologii,
  • dialog motywujący i inne metody w terapii uzależnień, metody zapobiegania nawrotom,
  • problemy i psychoterapia osób współuzależnionych, problematyka przemocy w rodzinie,
  • specyfika problemów i psychoterapii DDA,
  • strategie pracy w pogłębionej fazie psychoterapii, w tym pracy nad wybranymi problemami emocjonalnymi i osobistymi,
  • trening konstruktywnych zachowań i techniki poznawczo-behawioralne,
  • uzależnienie od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, leków, nikotyny, pacjenci z uzależnieniem krzyżowym, z podwójną diagnozą,
  • zaburzenia jedzenia oraz uzależnienia behawioralne (seksoholizm, hazard, uzależnienie od komputera i inne).

TERMINY ZAJĘĆ STU I edycja 2020/2021

1. sesja: 4-8 marca 2020, trening interpersonalny
2. sesja: 15-19 kwietnia 2020, trening intrapersonalny
3. sesja: 14-17 maja 2020
4. sesja: 11-14 czerwca 2020
5. sesja: 27-30 sierpnia 2020
6. sesja: 24-27 września 2020
7. sesja: 22-25 października 2020
8. sesja: 5-8 listopada 2020
9. sesja: 3-6 grudnia 2020
10. sesja: 18-21 lutego 2021
11. sesja: 18-21 marca 2021
12. sesja: 8-11 kwietnia 2021
13. sesja: 30 kwietnia - 3 maja 2021
14. sesja: 3-6 czerwca 2021

Pierwsza i druga sesja to trening interpersonalny i intrapersonalny, każdy po 50 godzin dydaktycznych od środy do niedzieli. Treningi wymagają pracy z własnymi doświadczeniami oraz zaangażowania osobistego w przebieg procesu grupowego, dlatego obowiązkowy jest w tym czasie stały pobyt w miejscu, w którym odbywa się szkolenie, tj. w Fundacji. Całe szkolenie odbędzie się w Fundacji ETOH w Warszawie przy ul. Mszczonowskiej 6.
Fundacja ETOH oferuje zakwaterowanie i wyżywienie (ETOH 22 836 80 80, www.etoh.edu.pl).

Zgłoszenie prosimy przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej informacji w sekretariacie Instytutu Psychologii Zdrowia, tel.: 22 86 39 097.