PORADNIA DLA PAR IPZ

płatna

Przy Ośrodku Psychoterapii i Promocji Zdrowia "Ogród"
Warszawa, ul. J. Olbrachta 118 A, lok.12
Tel. (22)665 77 17; (22)665 77 49

Dojazd komunikacją miejską
- autobusami linii: 112, 184, 129, 501 oraz tramwajami linii: 8, 10, 26, 46. Przystanek: Plac Kasztelański.
Dojazd samochodem - od ul. Powstańców Śląskich ulicami Strąkową i w lewo w Kruszyńską.

Terapia realizowana w ramach Poradni dla Par Instytutu Psychologii Zdrowia skierowana jest do par, które doświadczają trudności w związku. Zadaniem Poradni jest niesienie pomocy związanej m.i.n. z:

• sytuacjami konfliktowymi;
  • problemami z komunikacją (nieporozumienia, kłótnie, brak kontaktu);
  • kryzysami wywołanymi zazdrością, zdradą, obwinianiem;
  • gniewem i złością;
  • związanymi ze zmianami w związku (pojawieniem się dzieci lub opuszczeniem domu przez dzieci, chorobą, zmianą sytuacji materialnej itp.);
  • niesatysfakcjonującym poczuciem bliskości;
  • problemami sfery seksualnej.

Terapeuci naszej poradni pracują w oparciu o założenia terapii integracyjnej i systemowej. Ważnym elementem prac jest zorientowanie na odbudowę i pogłębienie więzi.

Koordynator Poradni - z-ca Dyrektora Instytutu Psychologii Zdrowia - mgr Beata Chmielewska.

ZESPÓŁ TERAPEUTÓW:

dorota brewińskaMGR DOROTA BREWIŃSKA - Kierownik Poradni. Psycholog, psychoterapeuta. Absolwentka Społecznej Psychologii Klinicznej SWPS. Ukończyła 4-letnie studia w zakresie psychoterapii w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Uzyskała Certyfikat Psychoterapeuty oraz Certyfikat Specjalisty w Zakresie Pomocy Psychologicznej dla Par. Pracuje z parami, prowadzi zajęcia w Studium Pomocy Psychologicznej dla Par IPZ oraz warsztaty dla terapeutów w ramach Konferencji IPZ. II V-ce Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej.

agnieszka burzyńskaMGR AGNIESZKA BURZYŃSKA - psychoterapeuta i certyfikowany terapeuta par. Ukończyła 4-letnie studia Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz 2-letnie Studium Pomocy Psychologicznej dla Par przy Instytucie Psychologii Zdrowia PTP, uzyskując Certyfikat Specjalisty w zakresie pomagania parom. Uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach terapii Gestalt. Pracuje w podejściu integracyjnym pod stałą superwizją kliniczną certyfikowanych superwizorów PTP. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię par. Także w języku angielskim.

anna gryzMGR ANNA GRYZ - psychoterapeuta, psycholog. Absolwentka Wydziału Psychologii SWPS (obecnie Uniwersytet SWPS).Dyplomowany psychoterapeuta - ukończyła czteroletnie studia podyplomowe z psychoterapii w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jest absolwentką dwuletniego Studium Pomocy Psychologicznej dla Par przy Instytucie Psychologii Zdrowia PTP, uzyskała Certyfikat Specjalisty w zakresie pomagania parom. Ukończyła także pełen cykl kursów z seksuologii organizowanych przez Zakład Seksuologii Medycznej i Psychoterapii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy zawodowej, prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapię par.

agnieszka lorek-groniewskaMGR AGNIESZKA LOREK-GRONIEWSKA - Psychoterapeuta, psycholog. Prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży oraz terapię par, małżeństw i rodzin. Absolwentka Społecznej Psychologii Klinicznej SWPS oraz magister ekonomii. Ukończyła czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyła również Studium Pomocy Psychologicznej dla Par organizowane przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, uzyskując Certyfikat Specjalisty w zakresie pomagania parom. Doświadczenie zawodowe zdobywała w I i II Oddziale Leczenia Nerwic w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Ośrodku leczenia uzależnień „Goplańska”. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaje stałej superwizji prowadzonej przez certyfikowanych superwizorów.

anna zamęckaMGR AGNIESZKA ZAMĘCKA - psycholog, dyplomowany psychoterapeuta indywidualny, grupowy i par. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła Podyplomowe, Całościowe Studium Psychoterapii akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Ukończyła również Studium Pomocy Psychologicznej dla Par organizowane przy Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, uzyskując Certyfikat Specjalisty w zakresie pomagania parom. Ukończyła szkolenie realizowane przez Ministra Zdrowia w zakresie rozwiązywania problemów wynikających z uzależnień od hazardu lub innych uzależnień niestanowiących uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Prowadzi terapie indywidualną, par, terapię rodzinną i grupową.