Zapisy kandydatów od kwietnia 2021 roku
PROFESJONALNA SZKOŁA PSYCHOTERAPII
imienia Jerzego Mellibrudy

ogłasza nabór na rok 2021/22
Nabór trwa do wyczerpania miejsc

Zapraszamy do czteroletniej (960 godzin) szkoły psychoterapii w ramach integracyjnego programu szkolenia psychoterapeutów obejmującego 1320 godzin, przygotowującego do egzaminów certyfikacyjnych. W programie dajemy możliwość uczestniczenia w 360 godzinach stażu klinicznego w ośrodku psychoterapii „Ogród” IPZ.

Integracyjny Pogram Szkolenia Psychoterapeutów IPZ jest akredytowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej oraz uwzględnia tzw. minima programowe projektu ustawy o zawodzie psychoterapeuty.

Uczymy praktycznej integracji koncepcji i metod specyficznych dla różnych podejść, głównie podejścia humanistycznego i poznawczo-behawioralnego, umiejętności doboru strategii i procedur terapeutycznych do indywidualności pacjenta.

Dyrektorem Szkoły jest Zofia Sobolewska-Mellibruda.

Najważniejsze elementy programu - warsztatów i seminariów:

1. PSYCHOLOGICZNE I MEDYCZNE ROZUMIENIE FUNKCJONOWANIA CZŁOWIEKA.
  2. DIAGNOZA KLINICZNA, ZABURZENIA OSOBOWOŚCI I INNE ZABURZENIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO.
  3. ROLA FARMAKOTERAPII W PSYCHOTERAPII - dr psychiatrii Władysław Sterna.
  4. PLANOWANIE STRATEGII PSYCHOTERAPII.
  5. UCZENIE UMIEJĘTNOŚCI TERAPEUTYCZNYCH I BUDOWANIA RELACJI.
  6. GŁÓWNE SYSTEMY PSYCHOTERAPII I POSZUKIWANIE INTEGRACJI – model 7 ścieżek praktykowania integracji.
  7. METODY I STRATEGIE TERAPEUTYCZNE - m.in. praca z lękiem, depresją, gniewem, autodestrukcją, śladami traum dziecięcych, zaburzeniami osobowości i bulimią, interwencje poznawczo-behawioralne, techniki wyobrażeniowe i dramatyzacyjne, praca nad destrukcyjnymi schematami osobowościowymi.
  8. PRACA Z GRUPAMI I Z PARAMI.
  9. WARSZTAT PRACY WYBITNYCH PSYCHOTERAPEUTÓW - analiza filmów pokazujących psychoterapię prowadzoną m.in. przez Carla Rogersa, Fritza Perlsa, Alberta Ellisa, Jamesa Bugentala, Perry Londona, Marvina Goldfrieda, Arnolda Lazarusa, Leslie Greenberga, Donalda Meichenbauma, Judith Beck, Jacqueline Persons, Paula Wachtela, Mary Goulding, Johna Krumboltza, Irvina Yaloma, Jeffreya Younga.
  10. TRENINGI: INTERPERSONALNY i INTRAPERSONALNY z wykorzystaniem technik terapii Gestalt.
  11. ETYCZNE ASPEKTY PSYCHOTERAPII.
  12. SUPERWIZJA KLINICZNA - prowadzą certyfikowani superwizorzy psychoterapii.

Wykładowcy i superwizorzy:

Zofia Sobolewska-Mellibruda - certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PTP

Jolanta Bac-Siechowicz - certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PSPI

Dorota Brewińska - certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PSPI

Anna Cylwik - certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PSPI

Anna Dodziuk - certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PTP

Jolanta Hojda - certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PSPI

Agata Janasz-Osowska - certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PSPI

Maria Natorska - certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PSPI

Dr Dorota Nowocin - dr psychologii, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Magdalena Skibińska - certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PSPI

Jacek Skrobot - certyfikowany superwizor i psychoterapeuta PTP

Dr Władysław Sterna - dr psychiatrii, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Mariusz Szuta - certyfikowany superwizor i psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Szkolenie odbywa się w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie na ul. Gęślarskiej 3.
Ze względu na epidemię COVID część zajęć odbędzie się online.

Terminy szkolenia dla I roku:

1. sesja: 21-23.08.2021
2. sesja: 9-12.09.2021 trening
3. sesja: 15-17.10.2021
4. sesja: 19-21.11.2021
5. sesja: 17-19.12.2021
6. sesja: 14-16.01.2022
7. sesja: 11-13.02.2022
8. sesja: 11-13.03.2022
9. sesja: 8-10.04.2022
10. sesja: 6-8.05.2022
11. sesja: 3-5.06.2022

Koszty szkolenia (istnieje możliwość opłaty w ratach):

I rok – 11 sesji (10 sesji trzydniowych oraz czterodniowy trening interpersonalny) - 9 000 zł.
II rok – 9 sesji (8 sesji trzydniowych oraz czterodniowy trening intrapersonalny) - 7 500 zł.
III rok – 9 sesji (7 sesji trzydniowych oraz 2 sesje czterodniowe) - 7 800 zł.
IV rok – 6 sesji trzydniowych - 5 200 zł.
Sesja egzaminacyjna - 500 zł.

W ramach ceny szkolenia uczestnicy otrzymują książkę J. Mellibrudy „Siedem ścieżek integracji w psychoterapii”.

Istnieje możliwość odpłatnego noclegu w Instytucie Psychologii Zdrowia.

Osoby zainteresowane udziałem w PSP prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na PSP i wysłanie mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Ilość miejsc ograniczona.

BLIŻSZE INFORMACJE
w sekretariacie Instytutu Psychologii Zdrowia, tel.: (022) 863 42 76, (22) 863 87 38; faks: 863 42 75, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

BLIŻSZE INFORMACJE
w sekretariacie Instytutu Psychologii Zdrowia, tel. w czasie pracy zdalnej: Magdalena Tesarska - 603 254 393,